Jak zacházet s mobilem ve velkém horku

Jak zacházet s mobilem ve velkém horku

 

Počasí může ovlivnit chod mobilního telefonu. Mnohdy ho příliš vysoké teploty vyřadí i z úplného provozu. Je dobré si to uvědomit dříve, než bude pozdě.

 

Mobilní telefon a letní horké dny

Příliš vysoké teploty nesvědčí ani lidskému organismu, natož tak jemné mechanice, jako jsou mobilní telefony. Podle statistik se maximální provozní teplota odhaduje na 40°C, ale samozřejmě přehřívání začíná již mnohem dříve. Mávnete rukou, že takové teploty doma nedosáhnete? Bohužel mnohdy si ani neuvědomíte, co děláte za chyby, kdy snadno může k přehřívání dojít a dokonce to nemusí být zakončeno ani šťastným koncem. Drobné komponenty a to platí od baterie, procesor až po vodiče, rozhodně nemají teplo v oblibě. Jak zacházet s mobilem ve velkém horku, to je skutečně otázka na tělo. Přesto to lze a pojďme si některé možnosti ukázat.

  • V první řadě nenechávat mobilní telefon na přímém slunci, kdy sluneční paprsky vyzařují skutečně vysoké teploty. 
  • Teploty v autě dosahují v letních měsících neskutečně vysoké hodnoty, v tomto případě to rozhodně neprospěje ani této elektronice. 
  • Jenomže ani pláž nebo odpočinek na sluníčku u vody není ideální.
  • Problémy mohou nastat, i když používáte mobilní telefon jako navigaci. Většinou se při této aplikaci výrazně zvýší odběr baterie, což již samo o sobě dostatečně telefon zahřeje. Poté je nutné připojit aparát na nabíječku, která se postará opět další přísun tepla a nemluvě o sluníčku, které přímo praží na palubní desku. Tohle je skutečně vražedná kombinace. 

To je pouze malý výčet běžných situací, které v létě provozujete a zapomínáte na to, jak váš mobilní telefon reaguje.

 

Co s tím? 

Počasí se přikázat nedá, tudíž je třeba se vyvarovat toho, aby na displej příliš svítilo sluníčko. V případě používání navigace v autě je ideální pouvažovat o držáku do ventilace, která bude telefon příjemně chladit. Rovněž je třeba si dát pozor i doma při nabíjení, protože když budou sluneční paprsky dopadat na telefon, rozhodně můžete počítat s jeho přehřátím. Určitě telefon vyndat z obalu, případně ho vypnout a chvíli ho nechat odpočívat. Také je dobré popřemýšlet o jeho častém používání v horkých dnech. Není problém si dokonce nainstalovat aplikaci, která upozorní na případné přehřátí. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení