Jakou roli hraje teplota na výdej baterie

Určitě se každý již setkal s tím, jak je otravné, když se baterie u mobilu neustále vybíjí. Zrovna, když ho nejvíce potřebujete, tak není k dispozici. 

Výdrž baterie u mobilních telefonů

V současné době jsou mobilní telefony skutečně nepostradatelnou součástí, v podstatě je málokdy odkládáme a není tajemstvím, že nám tak trochu usnadňují i práci při získávání informací a komunikaci. Internet je prakticky dobře dostupný, tudíž není důvod ho nevyužívat. Pravdou ale také je, že čím více se telefon používá, tak tím se rychleji i vybíjí. Rovněž existuje mnoho různých faktorů, které elektronika, která se má postarat o ochranu baterie, je bohužel nijak nemůže ovlivnit. Jedná se například o okolní teplotu prostředí, kde se mobilní telefon nachází nebo používá. To vše může mít výrazný dopad na životnost baterie. Mnohdy ale také o samotné výdrži baterie rozhoduje pouze majitel. 

 

Baterie potřebuje péči

Aby vám baterie dlouho vydržela, je nutné zachovávat i určitá pravidla, jak ji chránit. A dokonce vás může překvapit, jakou roli hraje teplota na výdej baterie. O vysokých teplotách vcelku ví každý, že poškozují baterii a uživatel by se měl vyvarovat vysokých teplot na sluníčku nebo rozpálených míst. Jenomže málokdo již ví, že stejným způsobem škodí i nízké teploty, které ovlivňují rovněž fungování akumulátorů. I v zimě vás může překvapit rychle se vybíjející baterie mobilního telefonu. Kdybychom hledali úplně nejvíce vyhovující teplotu, tak skutečně skvěle funguje kolem 20°C. Nízká, až mínusová teplota omezuje chemické procesy uvnitř baterie, čímž logicky klesá kapacita a výkon.  

 

Čemu se skutečně raději vyhnout

  • Nenechávat telefon v rozpáleném autě, kde teplota bude stoupat díky slunečnímu záření, ale to stejné patří v době mrazivých dnů. Teplota zde zase pro změnu klesá a tím se snižuje kapacita baterie.
  • Venku v mrazivých dnech raději mobil pořádně uschovat ani tyto venkovní teploty nebudou správnými parťáky. Ideální je ho použít pouze krátce a opět uschovat. Delší rozhovory si ponechat na jiný čas. 

Na studené ruce můžeme použít rukavice, ale to rozhodně neochrání mobil, tudíž je nutné přemýšlet o tom, že chytrou elektroniku je nutné dostatečně chránit a tím rozhodně nebude pouhá kapsa u bundy. Není totiž dostatečně izolována od venkovních teplot. Ideální je nosit mobil ve vnitřním prostoru, kde se bude zahřívat díky tělesné teplotě, tudíž bude i lépe akumulátor pracovat bez rychlejšího vybíjení.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení