Kouzlo datových kabelů

Kouzlo datových kabelů

Pamatujete ještě časy, kdy jste si museli polyfónní vyzvánění stahovat za hříšné peníze pomocí SMSky a kódu, které se nacházely v každém časopisu a novinách? Vyvolení, kteří si mohli dovolit postrádat podstatnou část kreditu, se pak pyšnili vyzváněním z Mission impossible nebo zlověstného hvízdání z Kill Billa. O černobílých obrázcích aut a roztomilých štěňátek snad ani nemluvím. Pak přišla éra prvních mobilů s barevným displejem, kde se nejrůznější tapety daly zasílat přes MMS nebo pro ty lepší přes bluetooth. Co na tom, že fotografie (pokud byl telefon vybaven fotoaparátem) byly rozpixelovány a v počítači se nám fotka zobrazila jako šmouha o velikosti 1 cm x 1 cm. Prostě to byla vymoženost, kterou chtěl každý a VGA fotoaparát v mobilu, každý chtěl. S nástupem nových a výkonnějších generací, jsme si mohli tapety a vyzvánění stahovat do mobilu pomocí datových kabelů.

V dnešní době, kdy jsou smartphony velmi rozšířené a mnohdy svými schopnostmi nahradí i počítač nebo tablet, máme úplně jiné možnosti. Někteří lidé nemají účet na sociálních sítích, nemají přístup k internetu a chtějí své fotografie zálohovat, popřípadě ukázat rodině na větších plochách, než jaké nabízí mobilní displej. Těmto jedincům doporučujeme použít datový kabel. Tento kabel lze velice rychle a snadno propojit s mobilním přístrojem a počítačem, notebookem nebo tabletem, funguje vlastně na stejném principu jako digitální fotoaparát s počítačem. Po načtení mobilního přístroje počítačem, pak jen stačí najít příslušnou složku a tu zkopírovat. Je důležité vybírat takový kabel, který bude mít na jedné straně USB přípojku a na straně druhé konektor, který odpovídá typu vašeho telefonu. Další možností je propojení zařízení pomocí bluetooth, avšak to se v dnešní době již příliš nevídá, jelikož se jedná o delší proces, než jak je tomu u kabelů. V moderní době je stále oblíbenější zasílat a sdílet své fotografie pomocí sociálních sítí, avšak tímto způsobem přichází zaslaná fotografie o svou kvalitu, protože je zkomprimována. Zkomprimování obrazu a zvuku se týká také monitorů a televizí. Při propojení obyčejným kabelem se tak ochuzujete o výslednou kvalitu. Doporučuje se využívat HDMI kabely, které podporují přenos té nejvyšší kvality obrazu i zvuku.

Datové kabely pro mobily i tablety využijete také na cestách. Pokud vlastníte USB přípojku do zapalování v autě, tak si hravě vytvoříte zásuvku a tedy i zdroj energie. Pak stačí jen kabel spojit s mobilem a přípojkou a můžete mít plnou baterii i na dlouhé cestě autem. To samé platí i pro powerbanky, kdy je potřeba používat nabíjecí kabel. Nabíječky jsou v dnešní době již celkem dobře promyšlené, a proto se setkáváme s tím, že ji lze rozložit na dva díly - kabel a zdroj. Pokud nám tedy přestane kabel fungovat, stačí koupit pouze nový a nemusí se kupovat celá nová nabíječka i se zdrojem. Není žádnou zvláštností, že někteří lidé mají více datových kabelů. Jeden mohou mít připojený ke zdroji a využívat jej jako nabíječku, další pak v autě nebo v práci, aby se stálým cestováním a smotáváním kabel nepoškodil.

Pomocí datových kabelů si můžete kromě fotografií, hudby a videí, ukládat také telefonní čísla ze SIM karty. V případě ztráty telefonu tak nepřijdete o důležité kontakty a vyhnete se tak zdlouhavému dohledávání telefonních čísel.

Pokud potřebujete poradit s výběrem vhodného datového kabelu, neváhejte se na nás obrátit.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení